Zayıflama Çayı

Zayıflama çayı kilo vermeye yardımcı olur. Fakat kullanırken dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde tehlikeli sağlık problemlerine neden olur. Kilo vermeye yardımcı olurken göbek bölgesindeki yağlara da savaş açar.

Diyette Zayıflama Çayı Kullanmak

Bir nevi müshil görevi sağlayan zayıflama çayları bağırsakları boşaltmada yardımcı olur. Bu nedenle uzun soluklu diyet programlarında kullanılmamaktadır. Zayıflama ÇayıZayıflama çayı vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı olur. Diyetin ilk aşamalarında hızlı kilo kaybını sağlar. Fakat tartıda kaybedilen kilo tamamen ödem kaynaklıdır. Yağdan yakım işlemi gerçekleşmez. Aynı zamanda beyaz, yeşil, siyah çay ve kafein içerikli çaylar tüketildiğinde midedeki hazımsızlığı ve şişkinliğini giderir. Zayıflamada etkili bir kaç çay çeşidi bulunmaktadır.

Yeşil Çay

Antioksidan içeriğiyle yağların yakılmasını kolaylaştırır. Zayıflamaya yardımcıdır. Yeşil çay tüketilirken mutlaka spor yapılmalıdır. Bu sayede daha etkili şekilde kilo kaybı sağlanır. Her gün düzenli olarak bir fincan içilmesi önerilir.

Siyah Çay

Yapılan araştırmalar sonucunda siyah çayın kilo vermede etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Nane Çayı

İştah kesmeye yardımcı olan nane çayı 2 saat aralıklarla tüketildiğinde ayda 2.5 kiloya kadar kayıplara neden olur. Sık tüketildiğinde iştah keser ve çayın şekersiz tüketilmesi tavsiye edilir.

Rooibos Çayı

Güney Afrika da yetişir ve kızıl yapraklara sahiptir. Stres hormonlarının seviyesini düşürür. Bu sayede vücudun yağ depolama özelliğini azaltarak zayıflamaya yardımcı olur.

Olong Çayı

Yağ yakmaya yardımcı olan olong çayı aynı zamanda metabolizmayı çalıştırır. Bu sayede kilo verimini kolaylaştırır.

Beyaz Çay

Zayıflama çayları arasında tadı yönünden ayrılır. Yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Yeşil çayla birlikte tüketildiğinde daha verimli sonuçlar elde edilir.

Tarçın Çayı

Tarçının termonojik etkisiyle vücut sıcaklığını yükselterek enerji kaybını ortadan kaldırır. Kan şekerini düzenler. Tokluk hissi verir. Kolesterol üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Sadece tarçın çayı olarak tüketilebileceği gibi bitki çaylarına aroma vermek içinde katılabilir.

Maydanoz Çayı

Maydanoz çayının en önemli özelliği ödem söktürmesidir. Sindirimi kolaylaştırır. Düzenli kullanım sonucu tartıda 1 kilo kadar fayda sağlar. İçerisinde folat, potasyum, kalsiyum, fosfor, C ve A vitamini bulunur.

Zencefil Çayı

Mideyi sakinleştirir, hazmı kolaylaştırır. Metabolizmayı çalıştırır ve yağ yakmaya yardımcı olur.

Pu_Erh Çayı

Sabahları aç karna tüketilmelidir. Yağ hücrelerini küçültür. Yağ oranında gözle görülür şekilde azalma sağlar. Tadı bitki çaylarından farklıdır. Maksimum 15 gün kullanılması tavsiye edilir.

Mate Çayı

Metabolizmayı hızlandırır. Vücut ısısını artırarak kalori yakmaya yardımcı olur. Tokluk hissi verir. Mide kazıntısının önüne geçer. Düzenli tüketildiği takdirde %50 oranında başarı sağlar.

Kuş Otu Çayı

Müshil görevi gören kuş otu çayı bağırsakları boşaltmaya yardımcı olur. Vücuttaki ödemi atar. İçeriğinde potasyum ve magnezyum bulunur. Midedeki şişkinliği ve gazı azaltmak için günde bir bardak içilmesi tavsiye edilir.

Yabanmersini Çayı

Kan şekerini düzenler ve açlık hissini bastırır. Yemeklerden önce bir bardak içildiği takdirde masadan daha az kalori alınmış şekilde kalkmayı sağlayacaktır.

Biberiye Çayı

Kan dolaşımını artıran biberiye çayı vitamin ve mineral kaynağıdır. Enerji sağlar, kalori yakmaya yardımcıdır.

Düzenli olarak günde bir bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

Zayıflama Çayı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflama çayı tüketiminden önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Gerekli tahliller yapılmalıdır. Herhangi bir hastalık söz konusuysa doktor bilgilendirilmelidir. Zayıflama çayı günde 3 bardaktan fazla tüketilmemelidir. Gün içinde tüketilen kafein miktarı azaltılmalıdır. Aynı zamanda dengeli ve düzenli bir diyet programı uygulanmalıdır. Zayıflama çayı tüketildiğinde beraberinde mutlaka spor yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.