Yeni Moda Elbiseler

Yeni Moda ElbiselerGenel olarak elbise kavramı iç çamaşırın üzerine giyilen her türlü kıyafet için kullanılan addır. Günümüzde elbise kavramı bu anlamının dışında bir de kadınların giydiği omuzlardan dizlere veya ayak bileklerine kadar uzanan, etek ve bluzun birleşiminden oluşan parçalar için de kullanılmaktadır. Günümüzde birçok yeni moda elbiseler bulunmaktadır.

Bu elbiseler mini boy, midi boy ve uzun boylu elbiseler olarak çeşitlilik göstermektedir. Bu elbiseler kendi içlerinde günlük elbise, gece elbisesi, abiye elbise, mezuniyet elbisesi vb. çeşitlere ayrılmaktadır. Günümüzde kadınların her türlü modele ve her türlü kumaşa ulaşmaları oldukça kolaydır. Zira günümüz moda tekstilinde her yaşa ve zevke hitap eden elbise modelleri üretilmektedir.

Yeni Moda Elbise Modelleri

Günümüzde elbise modelleri oldukça çeşitli olmakla beraber hem açık hem de tesettürlü kadınların beğenisine sunulmaktadır. Tesettürü tercih eden kadınlar için birçok kumaş ve modelde elbise üretilmektedir. Bu elbiselerin diğer elbiselerden tek farkı dekolte, yırtmaç ve elbisenin herhangi bir bölgesinde teni belli edecek oyuklar bulundurmamasıdır.

Tesettür modası dışında açık kadınların tercih ettiği elbiseler birçok farklı çeşide sahiptir. Bu elbiseler boylara ve kumaşlara göre değişkenlik göstermektedir. Yeni moda elbiseler gerek günlük hayatta kullanım için olsun, gerek özel gün ve geceler için olsun birçok farklı modelde üretim göstermektedir.

Renkleri, desenleri ve kumaşlarıyla gerçekten sınırsız seçenek sunan bu elbiseler;  tek omuz elbise, çift askılı elbise, kollu-kolsuz elbise, straplez elbise, çarliston elbise, çan elbise, üçgen elbise, balık/denizkızı elbise, trapeli elbise, robalı elbise, kalem elbise vb. birçok isimle anılmakta ve çeşitlendirilmektedir.

Konseptlere Göre Yeni Moda Elbiseler

Yeni moda elbiseler konseptlere göre değişkenlik göstermektedir. Birçok farklı kumaşla üretilen bu elbiseler türlerine göre farklı konseptlerle bağdaştırılmaktadır. Örneğin saten kumaşlı elbiseler genellikle gece davetleri için tercih edilen elbiselerdir.

Zira saten, kadında asil bir görünüm yarattığından ve göz alıcı bir kumaş olduğundan geceye daha çok yakıştırılmakta ve kadınlar tarafından özellikle gece davetlerinde tercih edilmektedir. Gündüz vakti dışarıda gerçekleştirilen kır düğünü, boğazda olacak bir yemek daveti vb. organizasyonlar için açık renklerde ve kendinden taşlı kumaşa sahip elbiselerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Otel düğünü/yemeği vb. kapalı alanlarda yapılacak olan organizasyonlarda vücudu saran balık elbiseler veya taşlı/payetli mini boy elbiseler oldukça zarif bir görünüm sağlayacak ve kadınlar üzerinde göz alıcı bir etki yaratacaktır. Partilerde veya parti konseptli düğünlerde midi boy vücudu saran tüllü elbiselerin kullanımı oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Zira böyle konseptlerde tüllü elbise modelleri daha genç ve enerjik bir görünüm yaratacaktır. Nikah konsepti için en doğru tercih kalem elbiselerdir. Zira soft renklerde tercih edilecek bir kalem elbise kadınların zarif ve duru görünmelerine yardımcı olacaktır.

Yeni moda elbiselerin oldukça fazla çeşide sahip olması kadınlar için çok büyük bir avantajdır. Bu noktada kadınlara düşen en önemli görev, gidecekleri mekanın veya davetin konseptine uygun kıyafeti seçmeleri ve kıyafetin onlara katacağı zarafeti taşımak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.