Tatilin Rotası Kemer

Tatilin Rotası KemerKemer otelleri turizm başkentlerinden Antalya’nın güzide otelleri arasında başlarda bulunur.Tatilin rotası Kemer Antalya’nın 42 km güneybatısında yer almaktadır.

Denize, kuma, doğaya, gezmeye doyamayacağınız Kemer sadece bunlar için gidilecek bir rota değil. Antik kent, kanyon, Tahtalı Dağları, çeşitli konseptlerdeki parklar gezilmeyi bekliyor. Tekne turları ve off-road turları da ekstralar arasındadır. Konforlu otellerde organize edilen aktivitelerle eşsiz bir tatili burada geçirebilirsiniz.

Ayrıca sabaha kadar eğlencenize eşlik eden gece kulüpleri de unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Torosların eteğinde, göçebe hayatından izler bulabileceğiniz Kemer otelleri tatilcileri bekliyor. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleriyle, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleriyle tatilcilerin gözdesi olmayı hak ediyor. Çocuklu aileler için uygun bir otel bulmak da Kemer’de zor değil. Size göre de oteller var.

Kemer’de Gezilecek Yerler

Kemer Plajları: Kemer tatil bölgesinde çok sayıda koy ve plaj yer almaktadır. Tatilcilere muhteşem imkânlar sunan kemer plajları ışıl ışıl deniziyle tatilinize büyük bir keyif katacaktır.

Olympos: Eski bir Likya antik kenti olan Olympos Kemer’den yaklaşık 35 km mesafede yer almaktadır. Muhteşem bir doğaya, tarihe, plaja ve ağaç evlere sahip olan Olympos mutlaka gezilmesi görülmesi gereken mekânların arasında yer almalıdır.

Phaselis Örenyeri ve Müzesi: Kemer’den yaklaşık 12 km mesafede yer alan Phaselis, Tekirova’da bulunan eski bir Likya antik kentidir. Muhteşem doğası, tarihi ve plajı ile Phaselis Örenyeri mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Tahtalı Dağı: Kemer sahil şeridinde yer alan Tahtalı Dağı 2365 metre yüksekliğe sahiptir. Kemer’in denize yakın en yüksek noktası konumunda bulunan bir dağdır. Olympos’tan teleferik ile çıkılabilen Tahtalı Dağı popüler bir mekândır. Buradaki muhteşem manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

Adrasan: Kemer’e yaklaşık 50 km. mesafede yer alan Adrasan Kumluca yakınlarında bulunmaktadır. Muhteşem doğaya sahip Adrasan, koyu, plajı ve konaklama imkânları ile görülmesi gereken yerlerden biridir.

Yanartaş (Kimera): Kemer’e yaklaşık 35 km mesafede yer alan Yanartaş, Çıralı ve Olimpos’un tepelerinde 230 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yanartaş sonsuz ateş olarak anılan ve doğal bir ateş kaynağına sahiptir. Doğal güzelliklere sahip ideal bir yerdir.

Beldibi Mağarası: Kemer’e 19 km mesafede bulunan Beldibi Mağarası, Antalya ile Kemer arasında yer almaktadır. Antalya’nın en önemli tarih öncesi çağlarına ait izler taşımaktadır.

Göynük Kanyonu: Göynük Kanyonu Kemer’in en popüler gezilecek yerlerinden birisidir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Göynük Kanyonu, şelaleleri, ağaçları, havuzları ve doğa sporu sevenler için doğru bir seçenektir.

Yörük Parkı: Kemer merkezde bulunan Yörük Parkı, tarihi ve otantik yapısı ile görülmeye değer bir yerdir.

Üçoluk Yaylası: Kemer’e yaklaşık 37 km mesafede bulunan yayla 1500 metre yüksekliğindedir. Muhteşem doğal güzellikleri ve çam ağaçlarına sahip yayla Kemer’in görülmeye değer doğal güzelliklerinden birisidir.

Tatilin Rotası Kemer Plajları

Ayışığı plajı: Kemer’in merkezinde hilal şeklinde bir koyda yer alan Ayışığı plajı, altın sarısı kumsala ve berrak bir denize sahip Kemer’in en güzel plajlarından biridir.

Adrasan plajı: Kemer’e yaklaşık 50 km mesafede yer alan Adrasan plajı harika bir doğaya sahiptir.

Çıralı plajı: Harika bir doğaya sahip olan Çıralı plajı, Kemer’e yaklaşık 35 km uzaklıkta yer almaktadır. Olympos antik kentinin hemen yanında yer almaktadır. 3,5 km uzunluğuna sahip Çıralı plajı, berrak denizi ile Kemer’in güzel plajları arasında yer almaktadır.

Olympos plajı: Kemer’e yaklaşık 35 km mesafede yer alan Olympos plajı, harika bir doğaya sahip antik bir kenttir. Muhteşem kumsalı ile Kemer’in en güzel plajları arasında yer almaktadır.

Phaselis plajı: Kemer’e yaklaşık 12 km mesafede yer alan Phaselis plajı, Tekirova beldesinde bulunmaktadır. Muhteşem bir doğaya sahip olan plaj, güzel kumsalı ve ışıl ışıl denizi ile Kemer’in en güzel plajları arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.