Şık Bir Kombin Önerisi; Puantiyeli Elbise Modelleri

Puantiyeli Elbise Modelleri1950’li yıllardan günümüze kadar gelen elbiselerde puantiye detayı, 2018 yaz sezonunda da hoş bir esintiyle karşımıza çıkıyor. Kadınlarda çekici bir görüntü kadar, oldukça tatlı bir hava yaratan puantiyeler, her ne kadar kış aylarının modelleri olarak bilinseler de, tasarımcıların bu sezon kurallarını değiştirdiklerini görüyoruz.

Giyiminde her zaman farklılığı takip etmeyi seven, kendini tekrar etmekten hoşlanmayan hanımlarımız, bu yaz sizler için oldukça renkli geçecek. Hemen her sene bu anlamda, farklılıklar yaparak, hanımlarımızı şaşırtmayı seven tasarımcılarımız, bu sezonda onların aradıkları tüm detaylara karşılık verme amaçlarına ulaşabildirler.

Beklenilenin çok üstünde bir başarı çizgisi elde ederek, kendini yenilemeyi başarabilen birçok ünlü firma, muhteşem modellerini defilelerinde görücüye çıkardı. Defilelerde takipçileriyle buluşturulan bu modeller, şimdiden sokak modasını süslemeye başladı.

Oldukça tanınmış tasarımcıların (Dolce&Gabbana, Moschino,Michael Kors), ilkbahar-yaz defilelerinde sıklıkla puantiyelere yer vermeleriyle birlikte, sokak modasında da birçok farklı firma(Zara, Mango) bu detayı kıyafetlerinde kullanmaya başladılar.

Puantiyeli Elbise Modelleri Nasıl Kombinlenmelidir?

Puantiyeli elbiselerinizi kombinlemenizin mantığı oldukça basittir. Kıyafet tercihi yaparken; seçeceğiniz parçanın biri puantiye detayına sahipken, diğer parça sade ve düz tercih edilmelidir. Örneğin; puantiyeli bir etek üzerine, sade bir gömlek, tişört veya ceket giyilebilir. Bu anlamda, senenin bu hoş trendini takip etmek isteyen hanımlarımıza, kendilerine yakıştıracakları puantiyeli bir eteği dolaplarında bulundurmalarını tavsiye edebiliriz.

Puantiyeli eteklerin yanı sıra puantiyeli pantolonlarda, doğru kıyafet kombinleri yapıldığı takdirde oldukça elegant görünebilmektedir. Üst giyimlere baktığımızda ise, puantiye detaylı gömleklerin tasarımcılar tarafından daha çok tercih edildiğini görebiliyoruz.

Bu konuda kendine güvenen ve iddialı giyinmeyi seven hanımlarımız, hiç kuşkusuz kıyafetlerini daha farklı şekillerde de değerlendirebilirler.

Gece kıyafetlerinde puantiye detayları, sevenleri için 2018 yaz sezonunda da kullanılan modellerden biri olmaya devam etmiş. Özellikle tüller üzerinde kullanılan puantiyeler, elbiseleri bir hayli cazip kılıyor diyebiliriz.

Kıyafetlerinde puantiye detayını iddialı bulan, fakat denemek isteyen hanımlarımız, aksesuarlarda kullanarak bu trendi takip etmiş olabilirler. Ayakkabılarda, çantalarda, saç bantlarında ve hatta manikürlerinde kullanabilecekleri puantiyeler, verebileceğimiz örnekler arasında yer alıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.