Kore Cilt Bakımı

Hiç Koreli bir kadınla tanıştınız mı? Eğer tanıştıysanız ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Koreli kadınların ciltleri inanılmaz derecede kusursuz bir görünüme sahiptir. Kore cilt bakımı bu nedenle literatürde önemli bir yere sahiptir.

Kore’li kadınların sırrı, rutin uygulandığında cildi daha parlak, pürüzsüz ve daha sıkı yapan eşsiz 10 adımlık cilt bakım rejimidir. Yapmanız gereken tek şey sabırlı olarak, düzenli bir şekilde bu rutini uygulamakdır.

Cilt BakımıKoreliler, cilt bakımının bir kişinin genel refahında hayati bir rol oynadığına, sağlıklı bir cildin sizi keyifli ve meditatif hale getirdiğine inanırlar.

Kore Cilt Bakımı Rutininde Uygulanacak Adımlar Nelerdir?

Bu makalemizde Kore usulü, cilt bakım rejimi hakkında size bilgi veriyoruz.

1. Yağlı Bir Temizleyici İle Başlayın

İlk adımda tüm makyaj ürünlerini cildinizden çıkarın. Yağlı bir temizleyici seçin. Bunun yüzünüze ve boynunuza sürün. Dudak ve göz bölgesine uygulamayın. Temizleyici ile cildinize hafifçe masaj yapın, sonra üzerine biraz ılık su ile tekrar hafifçe masaj yapın.

Islak cilde masaj yaptıktan sonra durulayın. İşlem yüzünüzdeki kalıntıları eritir. Cildinizi taze ve temiz hale getirir. Yağ cildinizdeki makyajı eritir ve temizler.

2. Su Bazlı Bir Temizleyici Kullanın

Yağ bazlı temizleyici kullandıktan sonra, su bazlı bir temizleyici ile kalıntıları temizleyin. Cildinizi ıslatarak temizleyin. Su bazlı temizleyiciyi uygulayın. Daha sonra yavaşça dairesel hareketlerle masaj yapın. Su ile durulayın. Bundan sonra cildinizde hiç kir ya da makyaj kalıntısı kalmaz. Su bazlı temizleyici, kalan kalıntıları deriden temizler.

Su bazlı temizleyiciler köpük ya da jel bazlı formlarda bulunur. Yağ bazlı temizleyicilerin cildinizde bıraktığı safsızlıkları da gidererek cildi temizlerler.

3. Peeling

Parlak ve ışıltılı bir cilt için en üst yüzeydeki ölü hücreleri çıkarmanız gerekir. Ölü cilt hücrelerini temizlemek, cilt bakım ürünlerinin cildinize yarar sağlamasına yardımcı olur. Peeling gözenekleri temizler ve cildi daha pürüzsüz ve parlak bir hale getirir.

Cildinizi ıslatın ve peeling uygulayın. Peeling malzemesini dairesel hareketlerle cildinize nazikçe sürün ve yıkayın. Eğer hassas bir cildiniz varsa haftada 2kere,hassas olmayan bir cildiniz varsa haftada 3 kere peeling yapmanızı öneririz.

4. Tonik Uygulaması

Tonikler cildi tazeler ve bir sonraki ürünün iyice emilmesini sağlarlar. Ayrıca cildin PH seviyesini dengeler. Ayrıca temizleyicilerin gözen kaçırdığı tüm kirleri de temizler.

Toniği yüzünüze parmak uçlarınızla uygulayın. Dışa doğru hareketlerle masaj yapın. Burnunuzdan yukarı kulaklara doğru uygulayın.

5. Korelilere Özel Özü Kullanın

Sulu kıvamlı ve cilt tamir özellikleri olan tonik serumudur. Cildi nemlendirir ve canlandırır.

İki temizleyici kullanarak cildinizi temizledikten sonra cildinizin nemlenmeye ihtiyacı olacaktır. İşte bu öz cildinize gereken nemi sağlar. Yüzünüzü parlatmanın yanı sıra, cildinizin Ph seviyelerini dengeler.

Yüzünüze parmak uçlarınızla ya da pamuklu çubukla hafifçe masaj yaparak yedirin.

6. Tedaviler Uygulayarak Cildinizi Onarın

Koyu lekeler, düzensiz ciltler veya diğer belirli cilt sorunlarınız olduğunda cildinizi biran önce bu soruna uygun yöntemle tedavi etmek en iyisidir. Cildinizi onarmak için serumlar, ampuller ve besleyiciler arasından seçim yapın.

Bu tedaviler sorunlu bölgeleri hedef alırlar. Kırışıklık, akne, büyük gözenekler ve donuk cilt gibi cilt sorunlarla mücadele ederler.

7. Çeşitli Maskeler İle Kendinizi Şımartın

Diğer bir Kore önerisi meditasyon ve sakinleştirici deneyimler yaşamanızdır. Bu sakinlikte maskeler yüzünüzü besler ve şımartır. Cildinizin ana ihtiyaçlarına ve tiplerine uyan bileşenler içeren maskeler seçin. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dk. bekleyin. Daha sonra maskeyi cildinizden uzaklaştırın, cildinizin gençleştiğini göreceksiniz.

8. Göz Kremi Uygulayın

Göz kremleri kullanarak göz çevrenizdeki koyu halkaları tedavi edin. Cildinizi pürüzsüzleştirin.

Göz kremler hassas olan gözaltı çevresini korur ve nemlendirir. Gözlerinizi parlatarak daha genç görünmelerini sağlar. Her gün sabah akşam 2 kez olmak üzere düzenli kullanın.

9. Nemlendirin

Cildinize uygun bir nemlendirici seçerek sabah ve akşam düzenli kullanın. Nemlendiriciler cildi esnek hale getirir. Nemin dışarı sızmasını önleyerek cildi nemli tutar.

10. Güneş Kremi Kullanarak Cildinizi Koruyun

Güneş kremi cildinizi zararlı UV ışınlarından korur. Dışarı çıkmadan önce yüzünüze güneş kremi uygulayın.

Bütün bunlar Kore usulüne göre günlük cilt bakımı uygulamasıdır. Her gün düzenli uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.