Hyaluronik Asit Nemlendirici

Hyaluronik Asit NemlendiriciHyaluronik asit, insanlardaki vücut yapısı gereği vücutta su tutması için her gün düzenli şekilde salgılanmış olan bir proteindir. Nem tutma özelliği olduğu için, yüksek miktarlarda tutması ile bilinen doğal maddedir. İnsanlarda olduğu gibi diğer canlıların cildinde de doğal olarak yer almaktadır. Hyaluronik asit yeterli miktarda salgılanması yapılmaz ise ciltteki yaşlanma ve kırışıklıklarda artma süreci daha hızlı olacaktır. Cildinizin genç kalmasını sağladığını ve kırışıklıklardan arındırdığını buradan rahatlıkla anlayabiliriz. Birden fazla fiyat olarak pahalı konumda olan nemlendirme ve anti aging ürünlerinde yer almakta olan temel maddedir. Kullanım görmesinden sonraki süreç içerisinde cilde ferahlı hissi vermektedir. Kesinlikle yağ içermediği gibi, asit ağırlığının 500 katı olacak şekilde su tutma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı da küçük miktarlarda kullanılmasına özen gösterilmesi gerekir. Cilt üzerinde derinlemesine olacak şekilde nemlendirme kazandırır. Ciltteki lekelere ve yaşlanmaya karşı etkili olmasını istiyorsanız, C vitamini ile birlikte kullanım yapılmasında sakınca yoktur.

Nemlendirilmek istenen bölge üzerinde mercimek tanesi boyutunda günde iki sefer olmak koşulu ile sabah ve akşam saatlerinde uygulanır. Uygulama masaj yapar gibi ovalayarak devam edilmelidir. Çocukların ulaşması güç olan yerlerde muhafaza edilmesi gereklidir. Serin ve kuru yerlerde muhafaza edilerek, uygulama sırasında göz ile temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Bu ürünler dermatolojik şekilde gerekli olan testleri yapılmıştır.

Hyaluronik Asit İçeren Kremler

Kullanılacak cilt bakım ürünleri tercih edilmiş olduğunda dikkatli olunacak en büyük husus neleri içermiş olduğudur. Bilinçli olan her tüketici mutlaka hyaluronik asit içermekte olan kremleri tercih etmektedir. Anti aging bakım alanında sık şekilde hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bu asit doğal şekilde insan vücudunda zaten bulunmaktadır. Yoğun şekilde nerelerde bulunduğuna bakıldığı taktirde ise gözler ve eklemler üzerinde görülüyor. Cilt bakımında kullanılan ürün, yaşlanma belirtilerinin de önüne geçmektedir. Cilde canlılık kazandırarak, yumuşatır ve kırışık görünümlerin azaltılmasına yardımcı olur.
Hyaluronik asit içermekte olan kremler güneşteki zararlı ışınlara karşı maruz kalan bölgelere karşı bakım yapmaktadır. Birden fazla hyaluronik asit içermekte olan kremlerin olduğunu görüyoruz. Ancak bu kremler gibi birde jeller piyasa içerisinde yer almaktadır. Ancak hyaluronik asit içeren jeller kremler kadar etkili olduğu söylenemez. Sizlerde kendi cildinizi koruma altına almak istiyorsanız, mutlaka jel yerine krem kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.