Güneş Lekeleri İçin C Vitamini

Güneş Lekeleri İçin C VitaminiDünya üzerindeki bütün uzmanlar, C vitaminin, en güvenli ve en etkili besleyicilerden biri olduğu yönünde ortak görüşe sahiptir. Ortak soğuk algınlığı ve daha ciddi komplikasyonları önlemeye yardımcı olduğu herkesçe bilinir.  Bununla beraber, C vitamininin faydaları: bağışıklık sistemi eksikliklerine, kalp-damar hastalıklarına, doğum öncesi sağlık problemlerine, göz hastalıklarına,  güneş lekelerine ve hatta cilt kırışmalarına karşı koruma içermektir. Bu bilgi genelde gözden kaçırılabilir. C vitamini, sebzeler ve turunçgillerde bulunur. L-glukon-gamma laktonu, C vitamini üretimini sağlar. Bu üretim bitkilerde kendiliğinden gerçekleşir. İnsanlar gamma laktonu üretemez ve bu sebeple onu dışardan almak zorunda kalır. Kolajen yapımında oldukça etkili olan C vitamini, vücudun dengesini sağlar ve kalıcı gibi görünen lekeleri kolaylıkla silmeye yardımcı olur.

Uluslar arası geçerliliği olan,ciddi Alternatif Tıp Seminerlerinde yayınlanan ve 15 yıldan uzun süren 100’den fazla çalışmayı ortaya koyanyeni bir araştırma, C vitamininin faydalarının giderek arttığını belirtmiş, konuyla ilgili olarak, bu bilgiler tıp literatürüne geçmiş ve gerçekliği onaylanmıştır.

Uzmanlara göre: C vitaminin bilinen faydalarına birçok yenilerini eklemesi sevindirici bir durum olarak karşılanmıştır. Sadece grip olduğumuzda veya nezle olmamak için kullandığımız bir vitamin olmanın ötesine geçen C vitamininden, güneş lekeleri için de istifade edilmekte ve çok olumlu sonuçlar alınmaktadır. C vitamini, kalp-damar, kanser, felç, göz sağlığı ve bağışıklıktan daha uzun süre yaşama karşı olumlu etkiler sağlarken, cildimizde istemediğimiz lekeleri silip atmakla değerini birkaç kademe daha yükseltmiştir.

Güneş lekeleri, deride istenmeyen kahve veya gri renkli noktalardır. Genellikle yüz, boyun ve ellerde görülürler. Güneş lekeleri, uzun süre güneşe maruz kalma sonucunda oluşur ve genelde bir yere toplanırlar. Güneşe maruz kaldıktan sonra yıllarca, defalarca ortaya çıkabilir ve fazlalaşabilirler. Bununla beraber kalıcı olma eğilimindedirler. Aslında, güneş lekeleri: güneşte çok fazla zaman geçirdikten sonra organizmanın kendisini korumak için geliştirdiği refleks bir girişimidir. Fakat bu durumda,  önlem alınmazsa, hoş olmayan lekeler sorun yaratmaya başlar. Güneş lekeleriyle mücadele etmek için yapabileceğiniz en iyi şey: cildinizi güneşe karşı korumaktır. Lekeleriniz varsa, güneş ışınları noktaların daha koyu hale gelmesine ve yenilerinin ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bu durumda rahatsızlığınızı bir kat daha arttıracaktır.

Güneş lekeleri ve akne sonrası lekeleri farklı şekillerde oluşmuş olsa da, her iki tür hiperpigmentasyona aynı şekilde muamele edilir. Bol miktarda güneş kremi kullanımı, lekeleri önlemeye yönelik tedbirlerden biridir, ancak güneş lekelerinin silinmesi için en iyi, en doğal yöntemlerden biri: C vitamini kullanılmasıdır.

C vitamini güçlü bir antioksidan olduğundan, güneşin cildinize bıraktığı bazı zararlı serbest radikalleri nötralize eder.Antioksidan özelliğiyle, cildinizin doğal rejenerasyon sürecine yardımcı olur, vücudunuzda hasarlı cilt hücrelerini onarır ve yenilerini üretir. Ve şaşırtıcı bir şekilde, C vitamini aslında cildinizin melanin üretimini engelleyen bir özelliği içermektedir.

EVDE YAPACAĞINIZ, ÇOK BASİT VE NEREDEYSE BEDAVA BİR İŞLEM

Limon suyu: C vitamini bakımından zengindir. Doğrudan bir parça pamuk kullanarak limon suyunu sıktığınız bir kaba batırarak ıslatın. Soğuk su ile durulamadan önce 20 dakika bekleyin. Güneş lekelerisilikleşene kadar günde iki kez tekrarlayın.

C vitamini serumu veya losyonu, Pamuk, Limon suyu, C vitamini takviyeleri, evde uygulayacağınız kür için oldukça kolay bulunan materyallerden oluşur.

Aloevera ve C vitamini karıştırılarak, evde yapacağınız uygulama, güneş lekelerinize elveda diyebileceğiniz bir seremoniye dönüşebilir. Bu uygulamada oldukça basit ve çok ucuzdur.

Bir tatlı kaşığı C vitamini, bu Cvitamini tozu olabileceği gibi, herkesin evinde kolayca bulunan bir limonun sıkılmasından da elde edilebilir. 2 yemek kaşığı aloevera krem veya eğer bitki yetiştirmeye meraklıysanız. Evinizde rahatlıkla yetiştirebileceğiniz aloevera bitkisinin rendelenerek toz haline getirilmesiyle elde edeceğiniz aloe vera rendesi, temiz su.

Bu malzemeleri temiz suyun içine koyarak, uygun bir kapta karıştırın. Daha sonra bu karışımı güneş lekelerinizin olduğu bölgeye sürün. Mümkünse işlemi akşam, yatmadan evvel yapın, zira mevsim ne olursa olsun, gün içerisinde dışarıya çıkmanız ve güneşin etkileriyle karşılaşmanız olasıdır. Sabah kalktığınızda, temiz suyla işlem yaptığınız alanı yıkayın. İşte bu kadar basit ve oldukça ucuz, üstelik doğal bir yöntemle güneş lekelerinizden C vitamini yardımıyla kurtulmanız mümkün. Önemli olan, pahalı yöntemler uygulamadan önce, doğal yöntemlerle güneş lekelerinizi geçirmek için cildin kendisine bir şans tanımaktır. Bu doğal işlem, kimyasal bir içerikten yapılmadığından, sorunun giderilmesi için kürü haftada en az 2 gün kararlıkla uygulamanız gerekir. Gözle görülür etki: Cilt tipine bağlı olmakla beraber bir ay içinde kendisini gösterecektir.

Bunlara ek olarak, özellikle güneşin dayanılmaz olabileceği yaz aylarında makyajla dışarıya çıkarak, güneş ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalmamalı, besinlerinizde de C vitamini kullanmalısınız. Bolca tüketeceğiniz C vitamini içerikli gıdalar, vücudunuzun içinden de güneş lekelerinden kurtulmanıza yardımcı faaliyetler oluşturacaktır.

Dilerseniz kimyasal peeling yaparak ve bu işleme C vitamini de ekleyerek, güneş lekelerinden kurtulma sürecini hızlandırabilir, C vitamini içeriği sayesinde cildinizdeki izleri hem siler, hem de parlak ve pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz. C vitamini suda çözülür. Fazlalık yapmaz. Vücudunuz C vitaminini gerektiği kadar alır ve gerisini stoklamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.