Dijital Pazarlama Nedir

Dijital pazarlama, elektronik cihaz veya internet kullanan tüm pazarlama çabalarını kapsamaktadır. İşletmeler, mevcut ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için arama motorları, sosyal medya, e-posta ve web siteleri gibi dijital kanalları kullanıyor. Bilişim sektörünün son dönem en popüler konularından biri de bu pazarlama alanıdır. Bu pazarlamanın başarılı olması için birçok farklı yöntem bulunur. Seo çalışmaları, viral – örtülü reklamlar bunlar arasında en popüler olanlarıdır.

Dijital Pazarlama Nedir

Dijital Pazarlamaİnternete bugün ne kadar erişilebilir olursa, size her gün internete giren insan sayısının artmakta olduğunu söylersem bana inanır mısınız?

Aslında, Pew Research’e göre, yetişkinler arasında “sabit” internet kullanımı sadece son üç yılda % 5 arttı. Ve biz çok şey söylememize rağmen, insanların alışveriş yapıp satın alma şekli gerçekten değişti. Çevrimdışı pazarlama, eskiden olduğu kadar etkili değil.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün bu, onları zaten vakit geçirdikleri yerlerle tanışmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

Modern pazarlamayı desteklemek için İnternet ve diğer dijital medya ve teknolojinin kullanılması, hem akademisyenler hem de profesyoneller tarafından yaratılan şaşırtıcı derecede çeşitli etiketler ve jargonlar ortaya çıkardı. Dijital pazarlama, internet pazarlama, e-pazarlama ve web pazarlaması olarak adlandırıldı ve bu alternatif terimler zaman içinde değişti …

Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?

İşletme sahiplerinin dijital pazarlama faaliyetlerinin dijital pazarlama kampanyaları hakkında daha akıllı kararlar alabilmeleri için nasıl çalıştığını anlamaları önemlidir. Her şeyin nasıl çalıştığını anlamanın anahtarı, dijital pazarlamanın her bir öğesini tanımak ve her birinin pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini tanımaktır.

Dijital pazarlamanın, herhangi bir işletmede pazarlamanın geleceğine olan önemini anlamak için, kitle etkileşiminin anlaşılması ve yönetilmesi gereken şeyleri düşünmek yararlı olacaktır. Günümüzde dijital pazarlama, web sitesi veya e-postadan çok daha fazla sayıda izleyici etkileşimi ile ilgilidir. 5D’ler, tüketicilerin markalarla etkileşime girme fırsatlarını ve işletmelerin kitlelerine farklı şekillerde ulaşmalarını ve öğrenmelerini sağlar:

Dijital cihazlar – kitleler, akıllı telefonlar, tabletler, masaüstü bilgisayarlar, TV’ler ve oyun cihazları dahil olmak üzere, bağlı web sitelerinin ve mobil uygulamaların etkileşimli olarak kullandıkları markaları deneyimlerken deneyimler.

Dijital Pazarlama Kanalları

Dijital platformlar – bu cihazlardaki etkileşimlerin çoğu, bir Facebook ya da Facebook, (Instagram), Google (ve YouTube), Twitter ve LinkedIn gibi büyük platformlardan ya da hizmetlerden bir tarayıcı ya da uygulamalar yoluyla gerçekleştirilir.

Dijital medya – reklam, e-posta ve mesajlaşma, arama motorları ve sosyal ağlar dahil olmak üzere kitlelere ulaşmak ve onlara ulaşmak için farklı ücretli, sahip olunan ve kazanılan iletişim kanalları.

Dijital veriler – içgörü işletmeleri, kitle profillerini ve bunların çoğu ülkede yasalarla korunması gereken işletmelerle etkileşimlerini hakkında toplar.
Dijital teknoloji – işletmelerin web sitelerinden ve mobil uygulamalardan mağaza içi kiosklara ve e-posta kampanyalarına etkileşimli deneyimler oluşturmak için kullandıkları pazarlama teknolojisi veya martech yığını.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.